Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[C] Zliczanie ilosci cyfr i liter w tablicy


Minecraft2RP

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

int iloscCyfr = 0;

int iloscLiter = 0;

string ciag = "blablabla123";

size_t rozmiar = ciag.size();

for(unsigned int i =0;i<rozmiar;++i)

{

if(ciag>='0' && ciag<='9') ++iloscCyfr;

else if((ciag>='a' && ciag<='z')||(ciag>='A' && ciag<= 'Z')) ++iloscLiter;

}

Opublikowano

pętla, sprawdzasz każdy element, przechowując w string- porównujesz kody znaków.

 

tzn?

 

Bo mam zrobiona tablice typu char. Wczytuje do niej stringa i pozniej petla for, ale cos tu musi byc nie tak

 

char tab[10];
scanf("%s", &tab);

for(int i=0;i<10;i++)
if(tablica[i]>=0 && tablica[i]<=9) ilosc_cyfr++;

//edit

 

Ok, chyba to mam... Po zmianie zapisu na if(tablica>='0' && tablica<='9') liczy dobrze. Tylko czym sie rozni ten zapis od zapisu bez apostrofow w warunku?

 

I drugie pytanie, czemu jesli stringiem nie zapelnie calej tablicy(zadeklarowalem wielkosc na 10) to w tab[8] wrzuca mi 'p' :huh:

Opublikowano

tzn?

 

Bo mam zrobiona tablice typu char. Wczytuje do niej stringa i pozniej petla for, ale cos tu musi byc nie tak

 

char tab[10];
scanf("%s", &tab);

for(int i=0;i<10;i++)
if(tablica[i]>=0 && tablica[i]<=9) ilosc_cyfr++;

//edit

 

Ok, chyba to mam... Po zmianie zapisu na if(tablica>='0' && tablica<='9') liczy dobrze. Tylko czym sie rozni ten zapis od zapisu bez apostrofow w warunku?

 

I drugie pytanie, czemu jesli stringiem nie zapelnie calej tablicy(zadeklarowalem wielkosc na 10) to w tab[8] wrzuca mi 'p' :huh:

Przykład tego co napisałem napisał kolega w poście wyżej.


 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...